Ogólnopolski Dzień Szczepień
archiwum 2009
Obchody Ogólnopolskiego Dnia Szczepień na Lubelszczyźnie
Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego przy współudziale Polskiego Towarzystwa Wakcynologicznego i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Lublinie oraz wolontariuszy akcji organizują
I Ogólnopolski Dzień Szczepień w Lublinie
Konferencja odbędzie się w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie 28 listopada 2009 w godz. 9:00 - 13:00. W Konferencji wezmą udział: Przewodnicząca Lubelskiego oddziału PTP, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pediatrii, przedstawiciel WSSE i członkowie PTW z Lublina. Przewiduje się że w konferencji uczestniczyć będzie około 400 osób.
Obchody I Ogólnopolskiego Dnia Szczepień w Lublinie objęte zostały patronatem medialnym TVP Lublin i Radia Lublin, Prezydenta miasta Lublina. Do akcji medialnej i propagandowej włączyły się także trzy lokalne gazety. W czasie konferencji odbędzie się konferencja prasowa, która pomoże upowszechnić wiedzę dotyczącą szczepień wśród szerszego grona odbiorców.
W ramach patronatu medialnego oczekujemy na informację o I Ogólnopolskim Dniu Szczepień w Panoramie Lubelskiej i Poranku z Panoramą Lubelską, Telewizyjnym Informatorze Regionalnym oraz Magazynie Weekendowym (rozmowa z organizatorami na temat misji Ogólnopolskiego Dnia Szczepień dotyczącą promowania idei szczepień ochronnych oraz nowoczesnych metod profilaktyki zdrowotnej).
W radiu odbędzie się rozmowa z ekspertem zapowiadająca konferencję, oraz informująca o zachorowaniach na choroby zakaźne, zagrożeniach z tego wynikających i możliwościach profilaktyki poprzez szczepienia.
Do akcji włączeni będą wolontariusze z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA - Poland, którzy włączą się do akcji propagandowej - rozwieszą plakaty o konferencji i będą rozdawać ulotki, czynnie wezmą udział w organizacji konferencji.
Do udziału zapraszamy osoby zaangażowane w realizację szczepień ochronnych, lekarzy rodzinnych, pediatrów, pielęgniarki oraz młodzież szkolną, nauczycieli, firmy farmaceutyczne i wszystkich zainteresowanych tematem.

W czasie konferencji będzie zorganizowany punkt konsultacyjny, możliwość rozmowy z ekspertem na temat profilaktyki chorób zakaźnych.
Partnerzy